UKÁZKY Z KNÍŽEK O ANNĚ

Ne všichni máte knížky o Anně doma, a tak mě napadlo, že byste si mohli (když budete mít chuť) přečíst alespoň pár kapitol tady u mě :o) Aby se vám stránka nenačítala moc dlouho a aby také byla trochu přehlednější, budu dávat každou kapitolu pod svůj odkaz. Tak se pohodlně usaďte a můžete se pustit do čtení tohoto krásného příběhu ...


Kapitola 1. (z knížky Anna ze Zeleného domu, díl první)
Kapitola 2. (z knížky Anna ze Zeleného domu, díl první)
Kapitola 3. (z knížky Anna ze Zeleného domu, díl první)

Kapitola 21. (z knížky Anna ze Zeleného domu, díl první)

Kapitola 28. (z knížky Anna ze Zeleného domu, díl první)

Katarína Brooková prichádza do Zeleného domu (ukázka z knížky Vianoce s Annou)

Annin plán (ukázka z knížky Príbehy z Avonlea)
Stará pani Lloydová (ukázka z knížky Príbehy z Avonlea)

Lilianino obchodné podnikanie (ukázka z knížky Cesta za šťastím)


***************************

DOPIŠTE PŘÍBĚH PODLE SEBE:

Napadlo mě, že bych sem mohla dávat úryvky z knížek o Anně Shirleyové pro ty z vás, kdo rádi píšete a chtěli byste třeba příběh dokončit podle svojí fantazie :o)
Zapomeňte tedy na chvilku na to, jakým směrem se ubíral děj pod rukou Lucy Maud Montgomeryové a pusťte se do psaní ;o) Svoje dílka mi pak pošlete na marta-b@email.cz a já je tu všechny zveřejním. Podmínkou samozřejmě není pokračování ve slovenštině; taky budu psát česky.

Ukázka č. 1:

„Žatva sa skončila a leto odišlo," poznamenala Anna Shirleyová, snivo hľadiac ponad pokosené polia. S Dianou Barryovou pooberali jablká v sade pri Zelenom dome a teraz odpočívali po práci v slnečnom kútiku, do ktorého na krídlach vetra priletúvali páperovité semená púpavy. Vietor dýchal ešte sladkou letnou vôňou, v ktorej prerážal korenistý pach papradiny zo Strašidelného lesa.
Ale v krajine vôkol nich všetko už pripomínalo jeseň. V diaľke dunelo more, polia boli pusté a vyschnuté, zarastené zlatistou burinou. Údolie pozdĺž potoka pod Zeleným domom prekypovalo purpurovými astrami a Trblietavé jazierko bolo modré, modré, modré. Nebola to menlivá jarná modrá ani letná azúrová farba, ale jasná, ustálená, veselá modrá, sťaby voda bola už prežila všetky nálady a obdobia vzrušení a teraz sa usadila a oddala pokojnosti, nerušenej nijakými vrtochmi.
„Bolo to pekné leto," povedala Diana a s úsmevom krútila novým prsteňom na ľavej ruke. „A sobáš slečny Levandule akoby celé leto korunoval. Irvingovci budú teraz niekde na pobreží Tichého oceánu."

(z knížky Anna v Redmonde)

První verze dokončení (autorka: marta-b)

***************************

PŘÍBĚHY O AVONLEA OD VÁS:

Když jsem přišla s nápadem, že bychom mohli všichni, kdo rádi píšeme, dokončit nějaký úryvek z knížky od Lucy Maud Montgomeryové, ozvalo se mi pár z vás, že byste moc rádi psali, ale neradi byste měnili osud Anny Shirleyové.

A tak vznikla tahle část ukázek, kde bych ráda zveřejnila vaše příběhy, které se třeba jen částečně dotýkají Avonlea, ale nevystupuje v nich třeba vůbec Anna.

Tak přeju hezké počtení, protože první příběh je tu:

Cestovatelka světem obrazů, část 1. (autorka: Violetta)
Cestovatelka světem obrazů, část 2. (autorka: Violetta)