Annin tvořivý koutek:

V Kanadě byste na suvenýry, které nějak souvisí s Annou ze Zeleného domu nebo přímo s Avonlea, narazili téměř na každém kroku, stačilo by se jen trochu porozhlédnout. Ale u nás? Bohužel nikde :O( Proto je tu tato část mých stránek, abychom si to mohli spolu vynahradit :o) Máte trochu šikovné ruce a tvořivou povahu? Pak to určitě bude hračka i pro vás a můžete si nějaký ten "suvenýr" s Annou vyrobit - pro sebe nebo i jako dáreček pro další čtenářky příběhů od Maud Montgomeryové.**********

Najdou k sobě Anna a Gilbert cestu? :o)

Vždycky, když čtu knížky o Anně, anebo se dívám na seriál o ní, je pro mě znovu a znovu napínavé sledovat to, jak se k sobě s Gilbertem Blythem, jejím věčný obdivovatelem a ctitelem, přibližují a jak se pak vždycky na nějakou dobu vzdálí.

Proto mě napadlo udělat takové malé bludiště, kde budete mít za úkol najít jejich cestu k sobě :o) Je to jen taková kratochvíle, ale doufám, že vás to bude bavit stejně jako mě - třeba už jen proto, že je to další možnost, jak se chvilku zabývat Annou a být v jejím světě ;o)

Na bludiště klikněte a uvidíte ho ve větším rozlišení.

**********

Prožijte rok 2007 s Annou ze Zeleného domu:

Nedávno jsem v Avonlea kavárně slíbila, že sem začnu dávat listy kalendáře, ve kterém se objeví obrázky ze seriálu Anna ze Zeleného domu. Tvoření mě moc bavilo a další měsíce sem budu postupně přidávat. Do tvoření se ale můžete zapojit i vy a pomůže vám k tomu prázdný předtištěný list, kam můžete obrázky vkládat. Určitě mi pak výsledek svojí práce pošlete na mail marta-b@email.cz a já ho tu moc ráda zveřejním spolu s ostatními listy kalednáře :o)

(Pozn.: autorkou listů leden-únor+červenec je marta-b, autorkou listu na březen-květen je Adél, list na srpen vytvořila Katka B.)

**********

Školní rozvrh hodin s Annou ze Zelného domu:

Podle e-mailů, které od vás dostávám, je vidět, že sem na web o Anně chodí i spousta školaček a školáků. Proto mě napadlo, že bych vám všem, kdo jste ještě školou povinní :o), mohla alespoň trošku zpříjemnit podzim a přichystala jsem pro vás originální Annin rozvrh :o) Můžete si ho vytisknout a doplnit si do něj svůj rozvrh, ale třeba se vám bude do školy líp chystat, když uvidíte Annu :o) Mně její chuť studovat a učit se novým věcem vždycky motivovala a toužila jsem ještě na škole být stejně pilná žačka jako ona :o)

Stačí, když si na obrázek kliknete, ukáže se vám jeho plná verze, kterou si stáhnete do počítače a hurá do tiskárny ;o) Tak ať se vám s Annou líp učí :o)

**********

Nové šaty pro porcelánovou panenku Annu:

Koncem května 2006 mi přišel poštou balíček, který mi udělal obrovskou radost :o) Byl od Klárky a její maminky (z Těšetic), které mi poslaly nádhernou porcelánovou panenku Annu s rezavými vlasy.

Napadlo mě, že bych se na ní mohla pokusit ušít nějaké oblečení, v jakém chodila Anna v seriálu. Váhala jsem mezi modrými šaty od Matěje a kostkovaným kostýmkem, ale vyhrála to druhá možnost. Mám radši jednoduché oblečení a ty modré šaty byly na můj vkus až moc přezdobené. Ale nabírané rukávy jsem Anně udělala aspoň na halence :o)

Na 1. fotce je panenka v původním oblečení, jak byla vyrobená. Pak je na 2. fotce Anna Shirleyová ze seriálu z dílny Kevina Sullivana, která mi sloužila jako předloha, no a na 3. fotce je výsledek mého šití (pro větší obrázek klikněte na fotku).**********

Zem splněných přání:

Ve 4. díle (Anna v Summerside) se Anna přátelila s malou Elisabeth Graysonovou, která bydlela vedle Větrných topolů a trávily spolu hodně času. Mimo jiné spolu také malovaly svoji ZEM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ, pamatujete? Elisabeth tam nakreslila svého tatínka, který jí moc chyběl.
No, a tak mě napadlo, že bychom si ji taky mohli namalovat, každý tu svoji Zem splněných přání, kde by bylo všechno, co máme rádi a co patří do našeho světa :o)
Moje Zem splněných přání:o) Já jsem se do kreslení pustila i když neoplývám zrovna malířským talentem :o)), ale o to tady moc nejde. Anna s Elisabeth taky určitě nemalovaly jako umělkyně, ale byly rády, že si spolu užily při tvoření jejich Země splněných přání hodně zábavy. A to je asi to nejdůležitější.

Když si na obrázek kliknete, uvidíte ho ve větším rozlišení a budete si moct přečíst i text kolem něj. Trochu jsem tu moji Zem popsala, aby bylo poznat, co která věc znázorňuje :o)


**********

Ušijte si panenku Annu:

Hodně mě zaujaly panenky, které vypadají jako Anna. Našla jsem jich na Internetu doslova moře, a tak mě napadlo, že bych jednu takovou mohla zkusit ušít. A povedlo se :o) Stačilo najít pár kousků látek, které by se pro Annu hodily, a pustila jsem se do toho. Inspiraci jsem měla vážně bohatou:

Porcelánová panenka Anna Porcelánová panenka Anna Porcelánová panenka Anna

A tady je konečně panenka Anna, kterou jsem ušila doma :o) Určitě to zvládnete i vy, není to nic složitého.

Budete potřebovat látku v barvě pleti, červenou nebo oranžovou vlnu na vlasy, vatu na výplň těla a trochu šikovné ruce. Můžete si také koupit někde ve výtvarných potřebách takové ty nalepovací oči, panenka pak bude vypadat skutečně jako živá. Já jsem ji ale chystala tak trochu i na hraní pro moji malou neteř, a tak jsem nechtěla, aby se jí při hraní třeba něco odlepilo a oči jsem radši vyšila bavlnkou.

Za tu radost to stojí, co říkáte? :o) Pokud se do šití pustíte, budu moc ráda, když mi pak pošlete fotky, které bych sem mohla přidat. Můžete na e-mail marta-b@email.cz .

Časem bych se také ráda pustila do šití panenky Diany ;o) Hnědou vlnu na vlasy už mám doma pár týdnů koupenou, ale pořád mi na to nějak nevychází čas.**********

Omalovánky pro nejmenší:

Když na omalovánky kliknete, otevře se vám v normální velikosti a můžete si ho potom uložit pomocí pravého tlačítka myši.

**********

Přáníčko s Annou:

Bude některá vaše kamarádka slavit narozeniny nebo třeba svátek? A má také ráda Annu ze Zeleného domu? Pak jí určitě potěší tohle přáníčko, které si můžete vytisknout na čtvrtku a dát ho spolu s dárečky :o) Stačí kliknout na obrázek a uvidíte ho v plném zobrazení, které je připravevé přímo pro tisk (je to trochu menší formát než A4).

WebZdarma.cz