ANNA SHIRLEYOVÁ - GILBERT BLYTHE - DIANA BARYOVÁ - MARILLA A MATĚJ CUTHBERTOVI


Diana Baryová byla nejlepší kamarádka Anny a bydlela hned naproti Zelenému domu v domě, kterému se říkalo "Na stráni". Byla Anninou spřízněnou duší i když zdaleka neoplývala takovou fantazií jako Anna.

Anna ji měla moc ráda, protože to byla její první kamarádka, kterou v Avonlea a vlastně i ve svém životě měla. Také na ní obdivovala kaštanově tmavé vlasy a to, že měla nad lokty roztomilé dolíčky, po kterých Anna vždy toužila.

Diana Anně trochu záviděla to, jak si jí předcházel Gilbert, a také nechápala, že ho může Anna tak klidně ignorovat. Obě byly spřízněné duše, ale Diana byla oproti Anně jen všední dívka. Toužila být bohatá a vzít si někoho, kdo jí dobře zapezpečí. Anna byla hlavně romantická duše a čeho se jí někdy nedostávalo, to si klidně domyslela díky svojí představivosti. A bohatství pro ni nebylo to, co pro Dianu. Anna cítila, že jsou bohaté obě, protože byly mladé, žily v krásném Avonlea a měly celý život před sebou.
Anna se potom vydala studovat na Královskou akademii a později do Redmondu na univerzitu, ale Diany rodiče nechtěly, aby šla také na školu. A tak se naše kamarádky z Avonlea vídaly jen tehdy, když měla Anna prázdniny. Hodně si ale psaly a byly si stále tolik blízko.

Diana se pak poměrně brzy zasnoubila s Fredem Wrightem, kterého si jedno léto vzala za muže. Měli spolu děti ještě v době, kdy Anna byla svobodná a nezadaná. Anna byla Dianě na svatbě jako družba s Gilbertem. Nevídala se s Dianou žu tak často, ale stále si měly co povídat, když se zase sešly v Avonlea.

Vždyť si přeci jako jedenáctileté slečny slíbily přátelství na život a na smrt ... a takové sliby se jen tak neruší :o)
WebZdarma.cz