Ve světě filmu bylo kolem Anny ze Zeleného domu pár let ticho (přesněji od roku 1985), a tak si Kevin Sullivan řekl, že by s tím měl zase něco udělat. Proto se pustil do natáčení dalšího filmu o Anně, který už je nyní někde ve střižně a který se v roce 2008 taky objeví na obrazovkách stanice CTV. Těžko říct, kdy budeme mít možnost ho shlédnout i my, ale pevně doufám, že se taky dočkáme :o)

Tato novinka roku 2008 má být jakýmsi předchůdcem už natočené série o Anně z minulých let, ve které zazářila Megan Follows. Proto ten název "Nový začátek". Podle toho, co jsem se dočetla na Internetu, bude nejspíš celý příběh vyprávěný padesátiletou Annou, která se ohlíží do své minulosti.

Celý scénář napsal a vymyslel Kevin Sullivan a zaměřil se na dobu před příchodem Anny do Zeleného domu. Dozvíme se tedy, jak to bylo s jejími rodiči, jestli měla nebo neměla sourozence apod. S romány od Lucy Maud Montgomeryové to asi nebude mít moc společného, ale třeba nás to i tak příjemně překvapí :o) Ostatně, mě potěší všechno nové, co se o Anně můžu dozvědět a je jedno, čí fantazie to vytvořila.

Kevin Sullivan kvůli exteriérům projezdil celou Kanadu, aby našel ta správná místa na dobové záběry. Nakonec se točilo v Hamiltonu, Dundasu a Rockwoodu v Ontariu a Kanadě.

Více se o Novém začátku dočtete na anneofgreengables.com.

Na oficiálně vydaný triler k Novému začátku se můžete podívat přímo tady.Je podzim 2012 a mně se konečně podařilo sehnat tuto "novinku" ze Sullivanovy dílny alespoň v angličtině. Dívám se na to po kouskách a ráda bych sem napsala svoje první dojmy a všechno zajímavé, co uvidím. Takže tady je pár mých poznámek k Novému začátku:

  • na začátku vidíme Annu ve vzpomínkách na svoje dětství plné radosti a smíchu v domě s milovanými a milujícími rodiči

  • Anna už je v letech a stále se snaží navázat znovu kontakt se svým synem Dominikem, od kterého se jí z Paříže stále vrací nepřečtená pošta

  • je tam moc smutná scéna, kdy si Anna lehne na travou zarostlý hrob se jménem Dr. Gilbert John Blythe a prosí ho, aby jí poslal Dominika domů ...

  • úplnou novinkou z dílny Kevina Sullivana je to, jak pojal smrt Anniných rodičů - tvrdí totiž, že Annina maminka umřela vinou svého manžela, který příliš hnal kočár s koněm, měli nehodu a při tom Annina maminka umřela - přitom podle LMM umřely Anniny rodiče pár měsíců po jejím narození na tuberjulózu

  • Zelený dům už patrně neexistuje, jestli jsem to správně pochytila, anebo je pro Annu příliš bolestné se tam vracet (ještě znovu si tenhle kousek pustím a doplním)

  • Anna je spisovatelka a taky píše divadelní hru, kterou ve White Sands právě uvedliWebZdarma.cz