Megan Follows - představitelka Anny Shirleyové:

Megan se narodila 14. března 1968 v Torontu (Kanada). Celé její jméno zní Megan Elizabeth Laura Diana Follows. Pochází ze čtyř dětí a je v podstatě z herecké rodiny – její táta Ted Follows, maminka Dawn Greenhalghová i sestra Samantha jsou herci, její druhá sestra je producentka a spisovatelka a bratr Laurence je také producent.

Představitelka Anny má dvě děti s Christopherem Porterem, kterým dali jména Lyla-Anne (nar.1991) a Russell (nar 1995). Jejich manželství ale vydrželo jen 4 roky, a to v letech 1991-1995, kdy se rozvedli. V současné době je Megan provdaná za kanadského herce Stuarta Hughese. Žijí spolu a Meganinými dětmi střídavě v rezidenci v Los Angeles a v Torontu. Megan má nyní dvojí občanství (Kanada/USA).

Megan hrála už jako malá ve spoustě reklam, poprvé se na obrazovce objevila ve svých devíti letech. Zahrála si také v několika divadelních představeních, např. ve hře Romeo a Julie nebo Amadeus. Za ztvárnění role Anny ze Zeleného domu získala tři ocenění Gemini (1986, 1988 a 1989). Poté byla na cenu Gemini ještě několikrát nominovaná, ale další ocenění zatím nezískala.

******
A kdy se tedy ujala role Anny Shirleyové, naší oblíbené hrdinky?

Anna ze Zeleného domu (1985) (TV)
Anne v Avonlea (1987) (TV)
Anna ze Zeleného domu: Příbeh pokračuje (1999) (TV)

******

Herecká dráha Megan Follows čítá kromě filmových i několik epizodních rolí v různých seriálech, objevila se např. v seriálech Odložené případy (2003), Dr. House (2004), Robson Arms (2005), Na věky věků (2012) ... nejvíc ale zazářila v historickém (trochu fantasy) seriálu Reign - Království (2013-doposud), kde ztvárnila jednu z hlavních postav, královnu Kateřinu Medicejskou:Je to postava poměrně temná, rozhodně by se dalo říct, že je to až protiklad Anny Shirleyové.

Kateřina Medicejská v seriálu Reign bez přestání intrikuje, podezřívá, obelhává a podvádí všechny, kdo jsou u jejího dvora. Nikomu nevěří a všechno podřizuje jen tomu, aby výsledek byl v její prospěch.

Megan ji ztvárnila dost přesvědčivě, což nás sice odvádí od představy Anny ze Zeleného domu (i když mají často dost podobné účesy:o), ale na druhou stranu ukazuje na hereččin talent. Zahrát dvě tak odlišné role tak dobře, už o nějakém hereckém talentu zkrátka svědčí.

Celou filmografii Megan Follows najdete na anglických stránkách wikipedie a česky na ČSFD. Já osobně jsem tuto herečku viděla v několika filmech, ale musím říct, že jí prostě nejlíp sedí právě ty historické role, kdy má vlasy vyčesané do krásného drdolu. Nebo je to možná tím, že jsem se s ní poprvé setkala v roli Anny, a tak mi k ní nic moderního prostě nejde :o) Síla prvního dojmu.Kdybyste chtěli napsat do FanClubu Megan Follows a umíte poměrně slušně anglicky, tady dole je adresa, kterou jsem objevila na webu o Megan teď v roce 2015; možná vám zašlou fotku s podpisem, když jim napíšete :o)Megan Follows
Oscars, Abrams, Zimel and Associates
438 Queen Street East
Toronto, ON M5A 1T4
Canada
Na podzim 2015 Megan pět září na obrazovkách televize, a to v druhé řadě seriálu REIGN (Království). Díky tomu se na internetu objevují poměrně často její fotky i z doby dávno minulé. Proto jsem dneska doplnila pár novinek sem do jejího profilu a věřím, že vás to potěší :o)
(Best Actress Gemini Award for Anne of Green Gables in 1986)


(Megan Follows 2015)WebZdarma.cz