ANNINA KNIHOVNA

Anna o knihách prohlásila: "Naša knižnica nie je veľmi bohatá, ale každá kniha v nej je naozajstný priateľ. Roky sme zhromažďovali knihy tu i tam a nikdy sme si ani jednu nekúpili, kým sme ju neprečítali a nezaradili medzi spriaznené duše."
(citát z knížky Annin vysnívaný domov, kapitola 12)

Už z této věty je zřejmé, jak krásný vztah Anna ke knihám měla. Četla skoro pořád, dokonce i ve škole pod lavicí :O), milovaa poezii a dobře recitovala a taky nakonec sama knížky psala. Takže její vztah k literatuře je už na první pohled víc než kladný.

Proto vznikla tato rubrika, abychom si tu mohli přečíst něco o příbězích, které Anna četla, o kterých snila a nad kterými trávila svůj čas; a tím se jí mohli zase trochu víc přiblížit - podle toho, co kdo čte, se dá zjistit spousta věcí o jeho povaze i snech.

Několik knížek světových autorů bylo zmíněno jak v psaném díle od L.M. Montgomeryové, tak i v seriálu Kevina Sullivana.

Pokud na najaký název během čtení nebo sledování příběhů o Anně narazíte, budu moc ráda, když mi o něm napíšete přes Avonela kavárnu, abych ho sem mohla přidat.V PŘÍBĚHU O ANNĚ SE OBJEVILA TATO DÍLA/TITO AUTOŘI:

  • autor Publius Vergilius Maro (jeho nejznámějším dílem je hrdinský epos Aeneis, ale Anna mohla číst třeba i Zpěvy pastýřské nebo Zpěvy rolnické)


  • autor Henry Wadsworth Longfellow (napsal americký básník 19. stl., Anna ho několikrát citovala)


  • báseň Lady ze Shallotu (napsal anglický autor Alfred Tennyson)


  • báseň Zbojník (Anna ji recitovala v seriálu, ale nic bližšího jsem o ní nenašla)


  • kniha Ben Hur (napsal Lewis Wallace, jde o historický román, který Anna v seriálu četla během hodiny matematiky pod lavicí)


  • kniha Kronika Pickwickova klubu (autor Charles Dickens)


  • kniha Krysař (Anna o příběhu mluvila v posledních dílech knížek)WebZdarma.cz