Jonathan Crombie - představitel Gilberta Blythea:

Jonathan David Crombie se narodil 12. října 1966 v Torontu (Kanada) jako mladší bratr dvou sester. Jeho maminka se jmenovala Shirley Ann, což by se dalo brát i jako proroctví, díky kterému vznikla Jonathanova kariéra v roli Gilberta, ctitele a později i manžela Anny Shirleyové.

Jako dítě byl odchovaný starými muzikály a protože ho moc bavil tanec, jeden čas tajně doufal, že z něj bude druhý Fred Astaire nebo Gene Kelly.

Nikdy neuvažoval, že by se chtěl stát profesionálním hercem. Pak si ho ale na střední škole všimla při castingu Diane Polley a ta ho doporučila právě na roli Gilberta Blythea v seriálu o Anně ze Zeleného domu.

Jonathan v roce 1995 absolvoval Univerzitu v Torontu.

Při natáčení seriálu o Anně Shirleyové, kde ztvárnil svoji životní roli, prožil několik let v intervalech s malými přestávkami. Poprvé se coby Gilbert Blythe před kamerou objevil v roce 1985 v Anně ze Zeleného domu (Anne of Green Gables), pak o dva roky později v Anně z Avonlea (Anne of Avonlea) a nakonec v roce 1999 ve volném pokračování příběhu Anna ze Zeleného domu: Příběh pokračuje (Anne of Green Gables: The Continuing Story), kdy mu bylo 33 let.

Jonathan samozřejmě natočil i několik dalších filmů (např. The Waiting Game v roce 1998 nebo Cafe Romeo v roce 1992 atd.), ale žádný ho neproslavil tolik jako právě Anna ze Zeleného domu.

Jeho žena o roli Gilberta Blytha řekla, že byl Johnathan pyšný, že mohl ztvárnit právě tuto postavu a byl moc hrdý na to, že hrál v seriálu Anna ze Zeleného domu.

Ve věku 48 let bohužel 15.4.2015 Johnathan Crombie zemřel na mozkovou příhodu ... ale v našich srdích a na v příbězích o Anně bude žít Gilbert věčně ...
WebZdarma.cz