AVONLEA DNES

Avonlea leží v Kanadě na Ostrově Prince Edwarda a hlavně díky příběhům Lucy Maud Montgomeryové se toto místo stalo známé po celém světě.

Díky Anně ze Zeleného domu je na celém ostrově poměrně živý cestovní ruch. V hlavním městě ostrova, Charlottetownu, se např. každoročně koná velký Charlottetownský festival, kde se mj. hraje tradiční muzikál o Anně Shirleyové.

Zelený dům z příběhů, které Maud napsala, skutečně existuje (viz. obrázek1) - nachází se v Cavendishu - a pokud navštívíte Kanadu, můžete se do něj jít podívat. Vše je tam stylově upravené a přístupné turistům. Ve městě také najdete atrakce jako Annin obchůdek se suvenýry, Anny sochu nebo se můžete za Annu převléct a nechat se na památku v historických šatech z její doby vyfotit. Je toho skutečně mnoho, co se dá v Avonlea podniknout.

*****

TROCHA ZEMĚPISU A HISTORIE:

Zelený dům leží v městečku Cavendish, v národním parku na Ostrově prince Edvarda (Kanada). Je vzdálený 30 minut jízdy od Charlottetownu a 40 minut od Mostu konfederace.

Ostrov Prince Edvarda je provincie Kanady a nachází se v zálivu St. Lawrence. Byl objeven a osídlen Francouzy, ale pak se v roce 1763 stal jednou z britských kolonií. Angličtí, skotští a irští osadníci se sdružili s místním francouzským obyvatelstvem a věnovali se společně zemědělství a rybářství.

1. června roku 1873 se Ostrov Prince Edvarda připojil ke Kanadě. Knihy Lucy Maud Montgomeryové proslavily tento malý ostrůvek a lákají sem spousty turistů z celého světa.

Charlottetown je hlavním městem Ostrova Prince Edvarda. Lucy Maud Montgomeryová chodila do Waleské univerzity a získala tam učitelskou licenci. Toto krásné město se v jejích knihách objevuje poměrně často, všimli jste si?
WebZdarma.cz