Příběh Anny a Gilberta

1. galerie - 2. galerie - 3. galerie - 4. galerie


Tak přesně takhle viděla Anna Gilberta poprvé :O) Bylo to na pikniku, kde děti závodily v různých disciplínách a Anna s Dianou porazily právě Gilberta v běhu o třech nohách.

Gilberta Anna zaujala, protože to jednak byla první dívka, která se zůčastnila chlapeckých soutěží, a taky proto, že byla v Avonlea nová a nijak moc si ho nevšímala. Na to nebyl zvyklý, protože ostatní dívky ze třídy mu spíš nadbíhaly.Tohle je fotka ze scénky, kdy Anna i Gilbert skládají závěrečnou zkoušku na avonleaské škole a výsledky jsou pro ně důležité kvůli dalšímu studiu.

Anna s Gilem po dobu celého studia soupeřila o to, kdo z nich bude mít lepší prospěch :o) Většinou se ale o první místo podělili, protože se oba dobře učili a byli pilnými studenty.
Oba zvládli závěrečné zkoušky výborně, a tak se přihlásili na Královskou akademii.

Na téhle fotce se Gilbert otáčí na Annu při přijímacím testu právě na tuto školu, kde budou studovat spolu.Gilbert čeká na Annu po jejím recitačním vystoupení. Na tuto akci měli jít původně spolu, ale Anna mu nakonec poslala vzkaz po Dianě, že s ním jít nemůže.


A proč ho odmítla? Když jí nedávno Gilbert vezl domů, což bylo jen jako přátelské gesto, viděšla je spolu Ráchel Lyndová a přišla si stěžovat k Marille, že to vypadalo, jakoby spolu nejen kamarádili. Anna nechtěla, aby se šířily po Avonlea podobné zvěsti, a tak jeho doprovod odmítla.Anna po odrecitování svého "Zbojníka" slavila velký úspěch a všichni s ní chtěli mluvit a radosvat se z toho, jak se jí podařilo báseň přednést.

Tady je ale Anna smutná, protože v dálce na mostě vidí odjíždět Gilberta a nestihla mu vysvětlit, proč jeho doporovd na tenhle večer musela odmítnout.


Na Dianině svatbě jde Anna za družičku a když se podívá mezi svatebčany, vidí vedle Gilberta sedět Kristinu.

Pocelou dobu svatby po sobě ale Anna s Gilbertem pokukují a všichni si toho všímají. Nkteré Anniny spolužačky, které u Gilberta kvůli ní samy neměly úspěch, popichují Kristinu, aby si na Annu dávala pozor, že se jí snaží Gilberta odlákat, ale Krisitina Gilbertovi věří a vidí v Anně jen kamarádku.
Když se svatby odjíždí Diana s Fredem na svatební cestu, cítí se Anna smutná a unavená, protože má pocit, jakoby právě ztratila svojí důvernou kamarádku navždy. Chce tedy z hostiny odejít. Gilbert jí zahlídne, jak odchází a nabídne se, že jí odveze domů.

Pak se Anny vyptává, jestli je v tom někdo jiný, proč ho nechce a říká jí, že počká. Když ho ale Anna znovu odmítne, prohlásí: "Doufám, že ti zlomí srdce, ať už to bude kdokoliv" ...


Anna potom učí na dívčím kolégiu v Kingsportu, ale kvůli bohaté a mocné rodině Pringlových, kteří ovládají celé město, se jí tam zprvu moc nelíbí a ani nedaří.

Většina studentek její třídy je z této rodiny a dělají jí různé naschvály, jen aby se tam necítila dobře.

Když se po roce na škole rozhodne vrátit domů, dozvídá se, že Gilbert umírá. V tuto chvíli jí teprve došlo, že se celou dobu mýlila a že si život bez něj nedokáže ani představit. S Gilem to bylo vážné a Anna byla nešťastná.


V ten den přijde Anně poštou balíček z vydavatelství, kde jí vydali její Humorné povídky z Avonlea. V té knížce je věnování Marille, Matějovi a taky Gilbertovi, a tak se Anna rozhodne, že jí knížka poslouží jako záminka, aby ho mohla navštívit.


Gilbert Anně řekl, že zrušil svatbu s Kristinou, protože Anna je pro něj jediná na světě.


Když se Gilbert po prázninách konečně uzdravil, první, kam šel, byl Zelený dům. Zastihl Annu na zahradě a chtěl se s ní jít projít. Anna s ním šla k rybníku a na mostě mu řekla, že chce jenom jeho :o)

... všechno dobře dopadlo a pohádky byl konec :o)


Kevin Sullivan ale natočil ještě pokračování jejich příběhu, a tak jsme se dočkali i Anniny A Gilbertovy svatby :o) Na Internetu jsem díky Olze objevila neodvysílané záběry z jejich svatební noci (podle profilu obou herců jsou to zaručeně skutečně oni:o), které vám samozřejmě taky ukážu. Je to docela romantika :o) Tady jsou:
WebZdarma.cz