VŠE O ANNĚ

Charakter Anny Shirleyové jsem popsala už v rubrice Příběh - Postavy, ale tady bych se ráda zaměřila na Annin vzhled, šatník a účes, který nosila.

Na Internetu jsem zjistila, že se jejímu stylu se říká "Gibson girl" a je tím míněno právě to, jak se Anna česala a oblékala, když byla trochu starší. Jako školačka nosila převážně copy nebo jen rozpuštěné vlasy, ale později si vytvářela kolem hlavy něco na zpoůsob věnce a drdolu.

Chcete-li si Annin účes vyzkoušet sami na sobě, můžete to zkusit podle postupu, který je přímo tady.

****************************************

Že si kostymérky daly v seriálu hodně práce i s tím, co Anna nosila, je zřejmé na první pohled. Během všech dílů na sobě Anna měla spousty šatů a různých modelů podle historické předlohy z doby, kdy se odehrával děj.

Tady je jen malá ukázka z jejího šatníku a když nad fotku najedete myší, zobrazí se vám, k jaké příležitosti tyto šaty nosila + když si na fotkku kliknete, uvidíte jí v původní velikosti.Na internetu jsem našla ještě jeden obrázek, kde je v podstatě průřez tím, co Anna v seriálu nosila a co patřilo mezi její oblíbené kousky oděvu. Samozřejmě mezi nimi nesmí chybět šaty, které Anna dostala od Matěje a které měly ty nejnabíranější rukávy na celém ostrově Prince Edwarda :o)


Anna na sobě měla často krásné šaty od chvíle, kdy ji přijali Marila a Matěj do Zeleného domu. Do té doby byla u chudých rodin s mnoha dětmi nebo v sirotčinci, a proto pro ní hezké a vznešené šaty nebyly samozřejmostí. V původním seriálu se Anna chystala na ples a měla na sobě krásné světle růžové šaty s nabíranými rukávy a kolem výstřihu samé malé růžičky. Tyto šaty nedávno Sullivanova společnost vystavila, aby se jimi mohli kochat všichni fanoušci jako jsem já nebo vy, kdo jste přišli na tyto stránky :o) Nevím, jestli to jsou skutečně původní šaty z natáčení nebo je nechali znovu ušít, ale na fotce vypadají opravdu krásně a slavnostně. Posuďte sami:
WebZdarma.cz